Председници Београдске општине, Скупштине града и градоначелници 1839-2014.

Илија Чарапић, 7. 5. 1839 - 27. 5. 1840.
Милош Богићевић, 28. 5. 1840 - 24. 9. 1840.
Младен Жујовић, 25. 9. 1840 - до краја 1841.
Стојан Делимирковић, 1855.
Марко Стојковић, 1861 - 1862.
Јован Смиљанић, 1865 - 1866.
Глигорије Јовановић, 1866.
Михаило Терзибашић, 6. 9. 1866 - 14. 9. 1867.
Јован Николић-Чокојић, 14. 9. 1867 - 1868.
Василије Ивановић, 1868.
Глигорије Јовановић, 1868.
Аћим Чумић, неколико месеци 1869.
Арса Лукић, 27. 12. 1869 - април 1871.
Алекса Ђурић, 10. 6. 1871 - 31. 12. 1872.
Димитрије Поповић, 30. 3. 1872 - август 1878.
Алекса Стевановић, август 1878 - октобар 1879.
Живко Карабиберовић, октобар 1879 - 1. 8. 1884.
Владан Ђорђевић, 1. 8. 1884 - 10. 8. 1885.
Михаило Богићевић, 4. 4. 1886 - 4. 2. 1887.
Светомир Николајевић, 7. 3. 1887 - 1. 9. 1887.
Живко Карабиберовић, 1. 9. 1887 - 30. 12. 1889.
Никола Пашић, 30. 12. 1889 - 14. 1. 1891.
Милован Маринковић, 26. 5. 1891 - 22. 11. 1892.
Петар Татић, 23. 11. 1892 - 2. 4. 1893.
Милован Маринковић, 6. 4. 1893 - 12. 5. 1894.
Михаило Богићевић, 14. 5. 1894 - 8. 11. 1896.
Никола Стевановић, 5. 12. 1896 - 31. 12. 1896.
Никола Пашић, 10. 1. 1897 - 13. 11. 1897.
Никола Стевановић, 13. 11. 1897 - 14. 11. 1899.
Антоније Пантовић, 20. 11. 1899 - 13. 4. 1901.
Милован Маринковић, 28. 5. 1901 - 6. 11. 1902.
Никола Стаменковић, 28. 3. 1903 - 11. 8. 1903.
Коста Главинић, 20. 8. 1903 - 20. 11. 1907.
Велисав Вуловић, 1. 1. 1908 - 10. 10. 1909.
Коста Главинић, 11. 4. 1910 - 21. 9. 1910.
Љубомир Давидовић, 24. 10. 1910 - 19. 1. 1914.
Ђорђе Несторовић, 1. 2. 1914.
Михаило Марјановић, почетак 1919 - новембар 1919.
Коста Јовановић, 9. 11. 1919 - 25. 8. 1920.
Филип Филиповић, 25. 8. 1920.
Ђока Кара-Јовановић, 2. 9. 1920 - 3. 3. 1921.
Добра Митровић , 9. 3. 1921 - 12. 3. 1923.
Михаило Марјановић, 22. 8. 1923 - 6. 1. 1925.
Коста Кумануди, 22. 8. 1926 - 18. 2. 1929.
Милош Савчић, 14. 2. 1929 - 23. 5. 1930.
Милан Нешић, 23. 5. 1930 - 12. 5. 1932.
Милутин Петровић, 12. 5. 1932 - 5. 1. 1935.
Влада Илић, 10. 1. 1935 - 13. 9. 1939.
Војин Ђуричић, 13. 9. 1939 - 20. 6. 1940.
Јеврем Томић, 20. 6. 1940 - 12. 4. 1941.
Иван Милићевић, 12. 4. 1941 - 19. 6. 1941.
Милосав Стојадиновић, 19. 6. 1941 - 11. 9. 1941.
Драги Јовановић, 11. 9. 1941 - 3. 10. 1944.
Михајло Ратковић, 1944 - 1947.
Нинко Петровић, 1947 - 1951.
Ђурица Јојкић, 1951 - 1954.
Милош Минић, 1955 - 1957.
Ђурица Јојкић, 1957 - 1961.
Милијан Неоричић, 1961 - 1964.
Бранко Пешић, 1964 - 1974.
Живорад Ковачевић, 1974 - 1982.
Богдан Богдановић, 1982 - 1986.
Александар Бакочевић, 1986 - 12. 1989.
Милорад Унковић, 12. 1989 - 7. 1992.
Др Слободанка Груден, 7. 1992 - 1994.
Мр Небојша Човић, 1994 - 1997.
Др Зоран Ђинђић, 21. 2. 1997 - 30. 9. 1997.
Војислав Михаиловић, 22. 1. 1999 - 5. 10. 2001.
Др Милан Ст. Протић, 5. 10. 2000 - 20. 3. 2001.
Радмила Хрустановић, 1. 6. 2001 - 3. 10. 2004.
Мр Ненад Богдановић, 3. 10. 2004 - 27. 9. 2007.
Зоран Алимпић, в.д. октобар 2007 - јул 2008.
Драган Ђилас, 19. 8. 2008. - 18. 11. 2013.
Синиша Мали, 24. 4. 2014.