Sekretarijat za poslove legalizacije objekata

Kraljice Marije 1/XVI

Nemanja Stajić, sekretar, 7157-550 faks 3376-077
Dalibor Biševac, podsekretar, 7157-550

Prijem stranaka radnim danima od 10 do 15 časova.

Sekretarijat za poslove legalizacije objekata obavlja poslove državne uprave koje je Republika poverila gradu, a koji se odnose na:
- naknadno izdavanje građevinske i upotrebne dozvole za objekat, odnosno delove objekta izgrađene ili rekonstruisane bez građevinske dozvole, odnosno odobrenja za izgradnju  do dana stupanja na snagu Zakona o legalizaciji objekata(„Službeni glasnik RS”, br.95/2013);
- naknadno izdavanje upotrebne dozvole za  objekte koji se koriste  bez upotrebne dozvole(„Službeni glasnik RS”, br.95/2013);
- rešavanje po zahtevima za legalizaciju objekata, izgrađenih ili rekonstruisanih bez građevinske dozvole podnetim do dana stupanja na snagu  Zakona o legalizaciji objekata („Službeni glasnik RS”, br.95/2013);
- i druga pitanja od značaja za legalizaciju objekata („Službeni glasnik RS”, br.95/2013);

Sekretarijat vrši i poslove čuvanja tehničke dokumentacije, vodi službenu evidenciju o izdatim rešenjima iz člana 25. Zakona o legalizaciji objekata („Službeni glasnik RS”, br.95/2013), a spisak izdatih rešenja se objavljuje i u elektronskom obliku i dostupan je za javnost i putem interneta.

ORGANIZACIONA STRUKTURA

Odeljenje za opštine Savski Venac, Stari Grad, Vračar: 7157-569, 7157-633
Odeljenje za opštinu Zvezdara: 7157-575
Odeljenje za opštine Novi Beograd, Surčin, Obrenovac, Grocka, Mladenovac, Barajevo, Sopot, Lazarevac: 7157-610
Odeljenje za opštinu Zemun: 7157-562
Odeljenje za opštinu Palilula: 7157-620
Odeljenje za opštinu Rakovica: 7157-621
Odeljenje za opštinu Čukarica: 7157-592
Odeljenje za opštinu Voždovac: 7157-585

Sve informacije zainteresovani građani mogu dobiti  telefonskim putem, radnim danima od 12 do 13 časova..

Sekretarijat odgovara na pitanja građana i daje informacije svim zainteresovanim licima o postupku legalizacije putem mejla, a pitanja se mogu slati na sledeće mejl adrese:

za područje opštine Palilula: palilula@beograd.gov.rs
za područje opštine Rakovica: rakovica@beograd.gov.rs 
za područje opštine Voždovac: vozdovac@beograd.gov.rs 
za područje opštine Čukarica: cukarica@beograd.gov.rs
za područje opštine Zemun: zemun@beograd.gov.rs
za područje opština Novi Beograd: novi_beograd@beograd.gov.rs
za prigradske opštine: prigradske@beograd.gov.rs
za područje opštine Zvezdara: zvezdara@beograd.gov.rs
za područje opštine Stari grad: stari_grad@beograd.gov.rs
za područje opštine Vračar: vracar@beograd.gov.rs 
za područje opštine Savski venac: savski_venac@beograd.gov.rs