Nikola Nikodijević

Predsednik Skupštine grada

Rođen je 26. septembra 1981. godine u Beogradu. Po zanimanju je diplomirani pravnik.

Na izborima za organe lokalne samouprave 2008. godine izabran je za odbornika u Skupštini grada Beograda i do kraja mandata 2012. obavljao je i dužnost šefa Odborničke grupe SPS–PUPS–JS u Skupštini grada.

Za člana Gradskog veća grada Beograda izabran je 13. juna 2012. Na ovoj funkciji bio je do novembra 2013. godine.

Odlukom Vlade Republike Srbije od 18. novembra 2013. imenovan je za člana Privremenog organa grada Beograda, a ovu funkciju je obavljao do prelaska na novu.

Izabran je za predsednika Skupštine grada Beograda 23. aprila 2014. godine, na konstitutivnoj sednici novog saziva gradskog parlamenta.

Predsednik je Gradske ogranizacije SPS Beograda i član je Predsedništva Glavnog odbora SPS.