Предложено оснивање Белеф центра
Извршни одбор Скупштине града предложио је данас Секретаријату за културу оснивање Белеф центра. Ова установа културе бавила би се целогодишњом припремом Београдског летњег фестивала, али и организовањем других програма културе и градских манифестација као што су дочек Нове године, Дани Београда, прослава градске славе, обележавање историјских догађаја и уметничких дешавања везаних за град. Белеф центар био би на 13. спрату „Београђанке”.
– Циљ Белеф центра је стварање нове културне политике, којом ће се подстицати креативност и културна разноликост. Она ће првенствено обраћати пажњу малим, иновативним продукцијама, које ће културној сцени града давати нови смисао и значај – рекла је Горица Мојовић, члан градске владе.
Програмске активности Белеф центра обухватиле би различите форме и медије уметничког изражавања – позориште, музику, уметничку игру, визуелне уметности и мултимедијалне програме. Програми овог центра би се одвијали у различитим просторима, чинећи Београд космополитским, отвореним градом будућности.
Град би за оснивање и почетни рад центра издвојио 2,5 милиона динара.