„Град је онакав какви су његови грађани”
На платоу испред главног улаза у зграду Скупштине општине Нови Београд данас је постављена табла са натписом „Град је онакав какви су његови грађани”. Табла са овим натписом, који треба да подсети грађане на свакодневну бригу о изгледу животне средине, израђена је у уметничкој радионици „Браћа Јеремић”, а открио ју је Жељко Ожеговић, председник СО Нови Београд.
– Држава је покушала да нормира понашање грађана, али није увек све у казнама. Зато мислим да ће многи наши суграђани приликом доласка у општинску зграду прочитати и схватити поруку коју им упућујемо. Надам се да ће и овај чин допринети да се убудуће сви заједно много боље односимо према граду у коме живимо – рекао је Жељко Ожеговић.
Откривању плоче присуствовао је и Владан Јанићијевић, председник СО Земун, који је рекао да су становници Новог Београда били у праву када су за руководство одабрали младе људе који су својим идејама умногоме разрушили мит о Новом Београду као „великој спаваоници”.
Овај догађај чланови Театра покрета „Мимарт” улепшали су пригодним програмом.