Свечано отворен 23. међународни фестивал „Дани оргуља”
Пред препуним аудиторијумом Катедрале Блажене Дјевице Марије на Неимару, синоћ су свечано отворени 23. „Дани оргуља”.
Концерт којим је отворена ова манифестација извео је мађарски оргуљаш Жолт Месарош, истраживач опуса за оргуље Франца Листа, оргуљаш и музички директор у Главној жупној цркви унутар зидина Будимпеште.
Фестивал „Дани оргуља” посвећен је како класичном музичком наслеђу композиција специфичном за оргуље, тако и савременим извођачким праксама. Ове године наступиће оргуљаши из Немачке, Мађарске, Аустрије, Норвешке, Хрватске и Србије.
Међу осталима, на фестивалу ће наступити наш најзначајнији вокално-инструментални састав – Хор и Симфонијски оркестар Радио-телевизије Србије. Фестивал укључује и програм за децу, као и Летњу школу оргуља.
Фестивал се реализује уз подршку Министарства културе, Града Београда, Београдске надбискупије, Гете института у Београду, као и Аустријског културног форума, Одељења за културу Амбасаде Мађарске.