Беоинфо вести

Шапић обишао реконструисану и дограђену IX београдску гимназију

30.08.2023.

Шапић обишао реконструисану и дограђену IX београдску гимназију
Величина слова

Градоначелник Александар Шапић обишао је данас на Новом Београду IX београдску гимназију „Михајло Петровић Алас”, која је након шест деценија потпуно реконструисана и дограђена са 2.500  квадратних метара.

Он је том приликом изразио велико задовољство што је на челу Градске управе, која је финансирала реконструкцију ове школе која има посебну важност и традицију не само за Нови Београд већ и за читав град. 

– Можемо са правом да кажемо да данас ова школа апсолутно спада у једну од најмодернијих у овом делу Европе. Сигуран сам да ће ученици који је сада похаћају и који ће је похађати у будућности заиста имати све неопходне услове да се припреме за све животне изазове који их чекају после завршетка гимназије. Ова школа обновљена је тако да је добијен велики део новог простора. Свe је потпуно преуређено, фискултурна сала има нове габарите и најмодернију опрему, а добијен је и читав низ додатних садржаја које ученици до сада нису имали – рекао је градоначелник и захвалио свима који су учествовали у реализацији овог пројекта.

Он је рекао да је сигуран да ће ова школа, као и до сада, изнедрити много изузетних угледних припадника нашег друштва у области спорта, уметности, науке, те је ученицима и професорима пожелео успешан почетак нове школске године, подсетивши да средњошколци ове године први пут имају бесплатне уџбенике.

 – Надам се да ће у новој атмосфери која ће владати у овој школи после реновирања и то послужити њиховом бољем и квалитетнијем одрастању – рекао је Шапић.

Директорка Девете београдске гимназије Татјана Шуковић захвалила је Граду Београду на уложеним средствима и труду. 

– Једна од највећих новина је уређење дворишног простора, који је до сада био нефункционалан. Ученици сада имају заиста дивну фискултурну салу, као и салу за кондиционе тренинге. Деци са посебним потребама први први је обезбеђен лифт и олакшан физички прилаз свим просторијама и кабинетима – рекла је Татјана Шуковић. 

Девета београдска гимназија сада заузима површину од 6.669 квадратних метара, од чега је 2.500 дограђено, док је читав преостали простор обновљен. 

Догађају је присиствовао градски секретар за инвестиције Лука Петровић. 

Напомена: Видео-материјал се може преузети са следећих линкова

изјава 

покривалица

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више