Апел управницима стамбених заједница да радови на грејним инсталацијама буду завршени до краја септембра
Како би систем даљинског грејања у главном граду био што боље припремљен за предстојећу грејну сезону, Јавно комунално предузеће „Београдске електране” подсећа кориснике да је њихова обавеза да сви радови на унутрашњим грејним инсталацијама буду завршени најкасније до краја септембра.
Према члану 36. Одлуке о снабдевању топлотном енергијом у граду Београду, кућне грејне инсталације објекта одржава власник, односно орган управљања стамбеном зградом и оне се морају одржавати у исправном стању. Такође, радови на припремама кућних грејних инсталација за грејну сезону морају да буду завршени до 30. септембра, наводи се у саопштењу ЈКП-а „Београдске електране”.
Наиме, на почетку сваке грејне сезоне највећи број пријава кварова односи се на негрејање целих објеката. Најчешћи узрок томе су празне инсталације које нису поново напуњене након завршетка радова на унутрашњим инсталацијама у току летњих месеци.
Намера „Београдских електрана” је да помогну власницима објеката у процесу припреме за грејну сезону. Због тога апелују на управнике стамбених заједница, који имају разлог да сумњају да су грејне инсталације у њиховим зградама празне, да се у наредним данима обрате предузећу. Уколико су у летњем периоду у становима извођени радови на унутрашњим грејним инсталацијама или управници из неког другог разлога верују да нема воде у грејним инсталацијама објеката који су у њиховој надлежности, потребно је да се обрате Сервисном центру Града Београда позивом на број телефона 11-0-11. Екипе предузећа ће тако бити у могућности да благовремено обаве све потребне провере и неопходне интервенције, саопштавају из овог комуналног предузећа.