Општина Земун ажурна у обради захтева грађана за добијање комуналних прикључака
У складу са Уредбом Владе Републике Србије којом се прописују начини, услови и поступци за прикључење на електроенергетску, гасну или мрежу даљинског грејања, водовод и канализацију незаконито изграђених објеката, Градска општина Земун је од првог дана пријема захтева грађана (15. септембра) успешно организовала осам пунктова.
Како се наводи у саопштењу Општине Земун, за првих пет дана рада пунктова интересовање грађана је било велико. Стручне службе Управе Општине Земун обрадиле су, у складу са својим надлежностима, 459 обавештења о испуњености услова за привремено прикључење.
Иако је рок за утврђивање испуњености услова 15 дана, председник општине Земун Гаврило Ковачевић истиче да ће се Општина и даље трудити да за неколико дана након пријаве буду издата обавештења о испуњености услова за привремени прикључак, а иста прослеђена комуналним предузећима на даље поступање.
Општина Земун наставиће овом динамиком обраду захтева грађана како би се максимално убрзала процедура пријава за прикључење нелегалних објеката на инфраструктурну мрежу.