Позив даваоцима крви
Институт за трансфузију крви Србије позива пунолетне грађане да и наредне недеље дају крв. То се може учинити у просторијама овог института, који се налази у Светог Саве 39, и то радним даном од 7 до 19 и суботом од 8 до 15 сати.
Низ акција организовано је и на терену. У понедељак, 25. септембра, од 9 до 14 сати трансфузиолошки аутобус ће се налазити испред зграде Градске општине Раковица, а у уторак, 26. септембра, у истом временском периоду испред Дома здравља у Пожешкој на Чукарици. Још две општине одазвале су се позиву Института – Општина Нови Београд, где се крв може дати у четвртак од 11 до 15 сати, као и Општина Звездара испред које ће се у петак, од 9 до 13 часова, налазити трансфузиолошки аутобус.
Комплетан списак акција на терену за наредну недељу може се наћи на сајту Института.