Обележен Дан распуштања Бањичког логора
Члан Градског већа Јован Јокић положио је данас, поводом Дана распуштања Бањичког логора, венац у име Града Београда на Сапоменик страдалима у концетрационом логору Бањица.
Он је том приликом истакао да је од изузетне важности да негујемо сећање на наше претке, који су животе изгубили у стравичним злочинима у Бањичком логору.
– Као и сваке године, окупили смо се данас да одамо почаст многобројним жртвама и обележимо Дан распуштања Бањичког логора. Данашње и будуће генерације морају знати о трагичним дешавањима која су десила у овом стравичном логору. Као друштво, не смемо допустити да жртве логора падну у заборав, како бисмо сећањем на њихова страдања нешто научили за нашу бољу будућност – поручио је Јован Јокић.
У име СУБНОР-а Београд, венац је положио председник тог удружења Боро Ерцеговац, а венце су такође положили и представници Општине Вождовац и удружења грађана.