Отворена четврта сезона бесплатних школа спортова за девојчице
Чланови Градског већа Борис Бурсаћ и Стево Марушић, заједно са министарком здравља Даницом Грујичић и министарком просвете Славицом Ђукић Дејановић, обишли су данас реконструисану и дограђену Девету београдску гимназију „Михаило Петровић Алас”, где је обележен почетак четврте сезоне бесплатних школа спортова за девојчице коју организује Марина Маљковић, оснивач Института за женски спорт.
Том приликом Бурсаћ је указао на значај бављења спортом, нарочито код младих.
– Институт за женски спорт, који је основала наша цењена селекторка женске кошаркашке репрезентације Марина Маљковић, већ неколико сезона уназад девојчицама основношколског узраста потпуно бесплатно омогућава бављење одабраним спортом широм Србије. Кроз спортске активности оне добијају услове за квалитетно провођење времена и неговање здравих животних навика – рекао је он у изјави за Беоинфо и додао да је тренирајући 16 спортова кроз институт прошло више од три хиљаде девојчица предшколског и основношколског узраста.
Члан Градског већа је нагласио да је овај институт препознао потребу да свака девојчица треба да има могућност бављења спортом, тако да је отворен на више локација у Београда.
– Стручни рад спроводе лиценцирани тренери и дипломирани професори спорта и физичког васпитања. Уместо да време проводе само у учионицама, девојчице сада имају прилику да уче и на терену – закључио је Бурсаћ.
Марина Маљковић је истакла да је подједнако поносна на достигнућа Института за женски спорт као и на златне медаље које је освојила. Она је казала да је уложен велики труд, али да предстоји реализација великих планова који имају за циљ да деци пруже пажњу и љубав и да их науче шта су то праве вредности, како би она надаље изградила здравије и боље друштво.
– Наш задатак као педагога је да се потрудимо да им детињство протиче безбрижно и да кроз игру уче о стварима које ће им помоћи да изграде чврст карактер и да постану, пре свега, добри људи – рекла је Маљковић.
Министарка Грујичић је подсетила да је спорт дисциплина како духа тако и тела и да је важно да постане начин живота, јер здравље се чува у младости, а спорт је за то најбољи савезник.
Министарка Ђукић Дејановић je подсетила на велике предности бављења спортом, који има улогу да учи децу да воле.