Сајам спорта општине Обреновац
Сајам спорта Градске општине Обреновац свечано ће бити отворен у четвртак у 10 часова у Спортско-културном центру „Обреновац”. Овај сајам одржава се у организацији Општине Обреновац, Спортског савеза Београда а под покровитељством Града Београда – Секретаријата за спорт и омладину.
Након свечаног отварања, посетиоци сајма, а пре свега деца школског узраста моћи ће да се путем промоције рада спортских клубова у овој општини информишу о спортовима и одлуче за неки који ће тренирати.
У сарадњи са Олимпијском комитетом Србије, ССАБ је обезбедио активацију деце под називом „Буди олимпијац”, која има такмичарско-едукативан карактер. Организатори сајма су обезбедили пригодне награде за три најуспешније екипе које ће представљати своја одељења. Сајам спорта има за циљ укључивање што већег броја деце у систем спорта, јачање тимског духа, стимулисање школске омладине на редовно упражњавање физичке активности.
Након успешно одржаних сајмова у Земуну, Лазаревцу, Гроцкој, Савском венцу, Звездари, Старом граду и Палилули, Обреновац ће бити осма у низу општина где се одржавају општински спортски сајмови, који ће планираном динамиком до краја године бити реализовани на територији свих 17 београдских општина.