По пензионерску картицу у општину уместо у ПИО
Излазећи у сусрет својим најстаријим суграђанима, Градска општина Земун је Републичком фонду ПИО уступила у приземљу општинског здања шалтере 11 и 12 на којима земунски пензионери могу да се пријаве за пензионерске картице. Грађани услуге Фонда ПИО могу да користе радним данима од 7.30 до 15.30 часова.
Такође, сви пензионери са територије општине Земун, који су већ поднели захтев за издавање картице, на истим шалтерима могу да подигну своје нове картице.
На овај начин олакшан им је приступ овој услузи и смањено чекање у редовима, с обзиром на то да се просторије Фонда ПИО у Новом Београду реновирају, а пунктови за пензионерске картице су привремено измештени на Дорћол.
Пензионерске картице Републичког фонда ПИО омогућавају пензионерима низ погодности и попуста приликом плаћања многобројних производа и услуга. Посебно су корисне категорије пензионера с пензијама нижим од 40 хиљада динара, којима се урачунавају бодови на сваких потрошених 500 динара, а када се прикупи довољан број могу да уштеде за бесплатну услугу или робу. О популарности пензионерске картице говори и више од 730 хиљада пријављених пензионера.
Више информација, као и инструкције за подношење захтева могу се пронаћи на интернет-страници http://www.pio.rs/sr/penzionerske-kartice.