Сајам спорта на Новом Београду
Сајам спорта општине Нови Београд, под покровитељством Секретаријата за спорт и омладину, одржаће се сутра од 10 сати у Хали спортова „Ранко Жеравица”, саопштено је из овог градског секретаријата.
У сарадњи са Олимпијском комитетом Србије, ССАБ је обезбедио активацију деце под називом „Буди олимпијац” која има такмичарско-едукативан карактер. Организатори сајма су обезбедили пригодне награде за три најуспешније екипе које ће представљати своја одељења.
Сајам спорта има за циљ укључивање што већег броја деце у систем спорта, јачање тимског духа, стимулисање школске омладине на редовно упражњавање физичке активности.
Након успешно одржаних сајмова у Земуну, Лазаревцу, Гроцкој, Савском венцу, Звездари, Старом граду, Палилули, Обреновцу, овај сајам ће бити девети у низу општинских спортских сајмова који ће се планираном динамиком до краја године реализовати на територији свих 17 београдских општина.