Обележавање Светског дана борбе против шећерне болести
Шећерна болест једна је од најчешћих незаразних болести. Број оболелих од шећерне болести већ дужи низ година расте и поприма размере глобалне епидемије. Иако се највише инциденције региструју у развијеним земљама, највећи пораст оболелих очекује се у земљама у развоју. Дијабетес је у свету пети, а у Србији трећи водећи узрок умирања од свих узрока смрти и пети узрок оптерећења болешћу.
У циљу подизања свести становништва о овој опакој болести и огромног значаја превенције, у организацији Службе за поливалентну патронажу Дома здравља „Вождовац” планиране су бројне активности. У склопу манифестације „Кутак здравља” 14. новембра од 7.30 до 10 часова, Устаничка 16 (у холу код лабораторије) и Булевар ЈНА 86 (у холу код лабораторије), грађани ће моћи да обаве контролу нивоа шећера у крви, крвног притиска, пулса и БМИ, те да добију савете за правилну исхрану и унапређење здравља и процену фактора ризика. Осим ових акција биће организоване и бројне друге активности у локалној заједници, прецизније у месним заједницама, са циљем да се промовишу здрави стилови живота и едукација о значају превенције.