Енергетска санација стамбених зграда у Београду
Из Секретаријата за енергетику обавештавају станаре стамбених зграда на подручју града Београда, који су заинтересовани за енергетску санацију у оквиру пројекта ЈAVNI ESCO, објављеног у јавном позиву 3. новембра, да се због великог интересовања продужава рок за предају пријава до 26. децембра.
У оквиру комуникације са управницима зграда и власницима станова, Секретаријату за енергетику се јавља знатан број стамбених заједница који нема употребну дозволу и који није укњижен, нити имовински има регулисан статус, што је препрека у добијању дозвола за радове у оквиру енергетске санације.
Секретаријат позива управнике зграда који немају регулисан правни статус, да благовремено уђу у поступак укњижбе објекта, како би могли легално да врше санације или реконструкције на објектима, то јест да буду у могућности да се пријаве на актуелни конкурс или учествују у сличним програмима у наредним годинама. Секретаријат за енергетику је спреман да не одбија пријаве за зграде где је започет поступак регулисања статуса објекта, узимајући у обзир да током процедуре израде пројектне документације и енергетских прегледа постоји довољно времена за добијање употребне дозволе или укњижбу зграде.