Беоинфо вести

Вакцине против хепатитиса Б још на тендеру

10.08.2004.

Вакцине против хепатитиса Б још на тендеру
Величина слова

Републички завод за здравствено осигурање издвојио је одређена средства за набавку вакцина против хепатитиса Б, намењених за имунизацију ризичних категорија становништва, али оне још нису стигле у Градски завод за заштиту здравља, рекао је за БЕОИНФО др Предраг Кон, епидемиолог у овој здравственој установи. Тендер за њихову куповину је у току, тако да се још са сигурношћу не може рећи када ће вакцине стићи у ову здравствену установу. Чим Републички завод обезбеди вакцине, Завод ће их дистрибуирати према домовима здравља, рекао је др Кон. Оне су намењене здравственим радницима који су у непосредном контакту са крвљу, деци мајки заражених хепатитисом Б, сексуалним партнерима хепатитисом Б заражених особа, лицима на дијализи, дијабетичарима зависним од инсулина, штићеницима установа за ментално ретардирана лица и лица ометена у развоју, као и особама оболелим од хемофилије.

Градски завод за заштиту здравља купио је, међутим, још пролетос о свом трошку известан број ових вакцина за најризичније  категорије становништва и даје их од 15. маја.

Све остале категорије становништва вакцине против хепатитиса Б могу да купе преко Градског завода за заштиту здравља, као и кад је реч била о вакцини за заштиту од грипа. Цена ове вакцине је 600 динара, укључујући и услугу давања.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више