Представљени пројекти Владе Москве на обнови српских кућа на Косову и Метохији
Влада Москве је дала два милиона долара за изградњу 100 српских кућа на Косову и Метохији, рекла је, синоћ, у Скупштини града градоначелница Београда Радмила Хрустановић. Она је заједно са представницима московске владе представила јавности резултате пројекта обнове српских кућа срушених у мартовском етничком чишћењу.
– Руска делегација ће у наредна два дана боравити на Косову и Метохији, а по повратку ће одлучити где ће се зидати и која ће српска предузећа обавити посао. УНМИК и представници албанске заједнице са великим поштовањем очекују њихову посету. Реализацију пројекта помажу Координациони центар за Косово и Метохију и Комесаријат за избеглице. Захваљујем се Влади Москве на солидарности и храбрости при доношењу овако важне политичке одлуке – рекла је градоначелница.
Константин Королевскиј, заменик руководиоца Одељења за урбанистичку политику, развој и реконструкцију Москве најавио је да ће куће бити изграђене што је пре могуће. Константин Затулин, саветник московског градоначелника, изразио је наду да ће се у пројекат укључити и друге институције Руске Федерације.
Делегација Владе Москве је после конференције за новинаре посетила колективни центар за расељена лица у Лештанима, где су смештени Срби који су у марту остали без дома.