Беоинфо вести

Плес на Балкану и у нордијској регији

10.11.2004.

Плес на Балкану и у нордијској регији
Величина слова

У Дому омладине Београда од 8. до 14. новембра, уз подршку Секретаријата за културу, реализује се HWE – Нордијско-балкански пројекат савременог плеса. Овај програм део je културне размене између западнобалканских (СЦГ, Македоније и Хрватске) и нордијских земаља (Финске, Норвешке и Шведске), а иницирао га је NordScen – Нордијски центар за извођачке уметности). У оквиру балканске регије партнер пројекта је Културни центар Дома омладине Београда.

Пројекат HWE  одвија се у две фазе. У првој, која је већ у току, у три балканска града истовремено се одржава шест радионица, а везе су успостављене на релацијама: Београд–Хелсинки, Загреб–Осло/Берген  и Скопље–Малме.

Сваку земљу представљају по један кореограф и четири учесника. Током десетодневног рада они ће се, путем  заједничких радионица, бавити истраживањем и пред публиком представити најновије домете кореографије и савременог плеса, превазилазећи регионалне и националне границе.

Завршницу HWE радионица обележиће шест различитих презентација и исто толико наступа гостујућих уметника. У јесен 2005. године следи друга фаза пројекта у којој ће уметници са Балкана гостовати у нордијским земљама.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више