Гасификација потеза око улице Војводе Степе
На територији општине Вождовац ове године наставиће се увођење прикључака и инсталација за коришћење гаса у домаћинствима. Радови ће бити изведени у старом делу Вождовца, рекао је на данашњој конференцији за новинаре председник ове општине Горан Лукачевић. Он је изразио наду да ће општина, у сарадњи са предузећем НИС „Енергогас”, инвеститором којег је за овај посао овластио град Београд, грађанима понудити најповољније услове.
Ненад Ђапић, директор Сектора развоја и дистрибуције природног гаса НИС „Енергогас”, казао је да ће гасификација у овој години обухватити потез око улице Војводе Степе, омеђен Булеваром ослобођења и улицама Кумодрашком и Љубе Вучковића. Радови дуж 46 километара трасе, којима ће се, ако буде постојало одговарајуће интересовање грађана, обезбедити око 3.000 прикључака, започеће крајем фебруара и трајаће годину дана.
НИС „Енергогас” је у свом рестриктивном тендеру као најповољнијег извођача изабрао предузеће „Продукт”. Извођач радова је, у сарадњи са предузећем „Доминг” и „Волксбанком”, омогућио кредите грађанима са роком отплате од 12 до 36 месеци и укупном сумом до 4.000 евра. Предвиђено је да се кредитима намире трошкови увођења прикључка, који износе најмање 1.180 евра, као и трошкови увођења инсталација у куће, који варирају у зависности од тога о каквим је инсталацијама реч. Кредити за увођење прикључака су бескаматни и дају се на годину дана, док кредите за инсталације грађани могу добити са каматном стопом од 0,8 одсто месечно и роком отплате до 36 месеци. Председник општине Горан Лукачевић захвалио је предузећу „Продукт” што ће прикључке за месне заједнице увести бесплатно.