Беоинфо вести

У част „Дана планете Земље” уређен парк на Црвеном крсту

22.04.2005.

У част „Дана планете Земље” уређен парк на Црвеном крсту
Величина слова

Обележавајући међународни „Дан планете Земље”, 22. април, Јавно комуналано предузеће „Зеленило – Београд” потпуно је уредило десетак ари неуређеног земљишта између Рајићеве и Гружанске улице на Црвеном крсту. Ова парцела већ годинама је прекривена коровом, отпацима и грађевинским шутом.

– Наши људи су тај простор очистили и већ засадили младице липе, брезе и кедра. У жардињерама ће бити посађено сезонско цвеће, а одмах потом и теписи траве. Када овај сквер буде заживео, вероватно ћемо поставити  клупе и играчке за децу  – рекла је Катарина Беара из маркетнига „Зеленила”.
Ово градско предузеће завршило је свој део посла на организацији Београдског маратона. Дуж маратонске стазе очишћени су травњаци и жардињере, све фонтане пуштене су у рад, а биће постављено и 16 мобилних тоалета.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више