Беоинфо вести

Радмила Хрустановић примила делегацију Завичајног друштва „Змијање” из Бањалуке

26.08.2005.

Радмила Хрустановић примила делегацију Завичајног друштва „Змијање” из Бањалуке
Величина слова

Поводом 40. Кочићевог збора, Радмила Хрустановић, заменик градоначелника, примила је у Старом двору делегацију Завичајног друштва „Змијање” из Бањалуке.

 – Драго ми је да се сваке године на дан Кочићеве смрти  сусрећемо са људима из Бањалуке и евоцирамо успомене на лик и дело нашег познатог књижевника. Београд је био Кочићева друга кућа, и колико год да му је значило родно Змијање, толико му је био драг и Београд. У њему је и окончао свој живот, а нисам сигурна да му се Београд одужио на прави начин. Надам се да ће то у наредном периоду ипак бити исправљено, у знак сећања на све оно што нам је Кочић оставио у наслеђе. Он је оставио неизбрисив траг у српској књижевности и његов аутентични патриотизам представља сталну тему изучавања у нашим школама – рекла је Радмила Хрустановић.

 Гости из Бањалуке поклонили су граду Београду збирку Кочићевих дела и графику цркве на Змијању.

 Манифестација посвећена Петру Кочићу одржава се од 22. до 28. августа у Бањалуци, Београду и на Змијању. Том приликом, у Удружењу писаца Србије одржано је књижевно вече, а делегација из Бањалуке положиће цвеће на Кочићев гроб у Алеји великана.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више