Групне посете музејима уз најаву
Сви београдски музеји припремили су посебне програме за овогодишње „Дана европске баштине”.
Посетиоци ће тако сваког дана осим понедељка. моћи да у Народном музеју погледају експонате поставке „Приче из земље” који представљају почетке и развој земљорадње, као експлоатацију природних ресурса на тлу Србије. Народни музеј ће на Тргу републике 17. и 18. септембра организовати и две радионице под називом „Традиционална производња керамике” и „Симулација археолошких радова”. „Видео пројекција одабраних преДЕЛА” из збирки историје уметности предвиђена је за 17. септембар, док ће у Галерији фресака, сваког дана осим понедељка, моћи ће да се погледају копије фресака на тему „Рај”.
Изложба макета лабораторија за бежични пренос енергије и архива „Експеримент, али само уз претходну најаву путем телефона 2433-886. Иста правила важе и за оне који желе да посете Музеј ваздухопловства, где је предвиђена изложба и пројекција филмова. Превоз је организован понедељком испред Скупштине града.
Посетиоци ће сваког дана моћи да погледају и експонате изложене у Музеју српске православне цркве. У Етнографском музеју биће поставка „Народна култура Срба у 19. и 20. веку”, док је Галерија Природњачког музеја за 10. септембар припремила предавање из области биолошких и геолошких наука, када ће бити проглашени победници конкурса „Земља некад и сад”.
У Војном музеју на Калемегдану од 9. до 11. и од 13. до 18. септембра посетиоци ће моћи да погледају изложбу „Предмети знаменитих личности из борби за ослобађање и уједињење Србије и Црне Горе из збирки Војног музеја”, да обиђу казамат, погледају сталну поставку, као и презентацију витешких игара друштва „Свибор”. Музеј града Београда ће у Музеју Томе Росандића отворити легат овог вајара и организовати рад уметника са моделом. У Музеју Јована Цвијића биће организовано предавање и промоција часописа „Геа” и „Земља и људи”, док ће у Музеју Иве Андрића моћи да се погледа стална поставка.