Беоинфо вести

Радмила Хрустановић одала пошту страдалима у бомбардовању Београда

06.04.2006.

Радмила Хрустановић одала пошту страдалима у бомбардовању Београда
Величина слова

Радмила Хрустановић, заменик градоначелника Београда, одала је данас, у име града Београда, пошту жртвама бомбардовања Београда 6. априла 1941. године. Она је најпре положила цвеће у Алеји жртава бомбардовања 6. априла 1941. године на Новом гробљу, где је покопано око 2.000 жртава, од којих велики број није идентификован, а потом и на Споменик пилотима – браниоцима Београда априла 1941. године, на кеју код хотела „Југославија”.

 – Београд је много пута био рушен и обнављан и  није био те среће да, као неки други европски градови, кроз историју прође неоштећен. Данашњи датум 1941. године забележен је црним словима у његову историју. Много људи је погинуло, град је рушен и разрушаван, али ми данас у сећањима на убијене и нестале тражимо и налазимо нову енергију да Београд изнова обнављамо и правимо лепшим, бољим и срећнијим местом за живот – рекла је Радмила Хрустановић.

 Цвеће на ова спомен обележја положили су и представници Министарства за рад, запошљавање и социјалну политику, Градског одбора СУБНОР-а, Савеза цивилних инвалида рата и Удружења „6.април 1941. године”.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више