Одношење кабастог смећа 3. и 4. јуна
Радници ЈКП „Градска чистоћа”, као и сваког првог викенда у месецу, уклањаће 3. и 4. јуна кабасто смеће са подручја свих београдских општина. Стари намештај, дотрајале апарате за домаћинство и друге неупотребљиве кабасте предмете Београђани треба да оставе код најближих контејнера. Одношење већих количина овог смећа може се и унапред најавити „Градској чистоћи” на број телефона: 2768-770.
– Грађани треба да изнесу кабасто смеће поред најближих контејнера у месту где живе, али тек ноћ пре наше акције, и о томе обавесте ЈКП „Градска чистоћа”. Екипе радника са потребном механизацијом „Чистоће” отпремиће га до градске депоније. Процедура пријављивања и услови одвожења кабастих предмета другачији су за правна лица. Они ову врсту услуге плаћају по кубном метру одвезеног смећа или по броју сати рада – рекао је за БЕОИНФО Милош Костић, директор Сектора оперативе у ЈКП „Градска чистоћа”.