Градске институције културе добијају 92 уметничка дела откупљена на градским конкурсима
У галеријским и другим просторима осамнаест градских институција културе биће размештена 92 уметничка дела 88 аутора откупљена на конкурсима које је град расписао у 2004. и 2005. години за откуп дела у области ликовних и примењених уметности. Град ће ова дела својим институцијама културе уступити на трајно коришћење и излагање. Највише уметничких дела биће уступљено Музеју града Београда, укупно 36.
Највећи део радова који се сада уступају градским институцијама културе – 67 дела 64 аутора, укупне вредности 11 милиона динара, откупљен је на градском конкурсу реализованом 2005. године. Градским институцијама културе биће уступљено и 25 уметничких дела 24 аутора преосталих из првог откупа, реализованог у 2004. години, укупне вредности 2.900.000 динара. Са тог конкурса откупљено је 67 уметничких дела 60 аутора, укупне вредности 11 милиона динара, али су 42 дела 36 аутора већ додељена Музеју града Београда за попуњавање његове збирке савремене уметности.
Градске институције културе неће моћи да отуђују или изнајмљују овако добијена уметничка дела без сагласности Града Београда.