Анкетни листићи за учешће грађана у буџету
Анкетне листиће за учешће у буџету које су добили уз маjске уплатнице „Инфостана” Новобеограђани могу да попуне и на инфо пулту у згради општине Нови Београд. Потребно jе да на листићу заокруже пет проjеката за коjе мисле да су наjпотребниjи, а могу дати и своjе сугестиjе. За грађане Новог Београда 17. jуна биће организован и штанд код „Меркатора”, где ће моћи не само да попуне листиће, већ и да са председником општине Жељком Ожеговићем и члановима Општинског већа разговараjу о томе шта су по њиховом мишљењу општински приоритети.
Своjе предлоге грађани ће моћи да пошаљу и на саjт града, чиjа jе адреса www.beograd.org.yu, као и „Беоком сервису” на броj телефона 3083-803. „Беоком сервис” ће све прикупљене податке доставити Заводу за информатику и статистику на обраду. Добиjени резултати биће презентовани грађанима и користиће се за прерасподелу финансиjа у буџету за следећу годину.
Проjекат „Учешће грађана у буџету“ део jе споразума коjи jе град потписао са УСАИД-ом, а за циљ има укључивање грађана у формирање буџета за следећу годину. Прошле године у анкети jе учествовао 18. 901 грађанин, од тога наjвише Новобеограђана.