Градско такмичење екипа Црвеног крста у пружању прве помоћи
Kод ресторана „Милошев конак” у Топчидеру сутра у 9 часова почеће Градско такмичење екипа Црвеног крста у пружању прве помоћи. На њему ће учествовати 30 екипа са општинских такмичења, сврстаних у две категорије – подмладак и омладина, а ревијално и две екипе основаца до петог разреда. Ову манифестацију отвориће др Владан Шубаревић, члан Градског већа.
Пехарима и дипломама биће награђене по три првопласиране екипе у обе категорије, као и најбољи шминкери. Првопласиране екипе представљаће Београд на Републичком такмичењу екипа прве помоћи, које ће се у септембру ове године одржати у Војводини. Најбоља омладинска екипа наступиће на Другом балканском такмичењу главних градова у пружању прве помоћи, које ће се одржати 14. септембра у Софији. Ради ефикасности, такмичење у реалистичком приказу повреда и обољења (за најбољег шминкера и маркиранта) одржаће се данас у 16 часова у просторијама Црвеног крста на Савском венцу.