Беоинфо вести

Владан Шубаревић отворио Градско такмичење екипа прве помоћи

03.06.2006.

Владан Шубаревић отворио Градско такмичење екипа прве помоћи
Величина слова

Код ресторана „Милошев конак” у Топчидеру данас је одржано Градско такмичење екипа Црвеног крста у пружању прве помоћи. Учествовало је 26 екипа подмлатка и омладине. Ревијално су наступале и две екипе „петлића” (пети рaзред основне школе). Такмичење, које организује Црвени крст Београда, отворио је члан Градског већа др Владан Шубаревић. – Град Београд увек подржава све акције Црвеног крста, а поготово оне где се у разним вештинама едукују млади, чије ћемо знање моћи искористити када је то потребно. Никада не знамо шта може да нам се деси, па је зато неопходно је да се у активности ове најбројније светске хуманитарне организације укључи што више младих. А да их има види се и данас. Упркос киши дошло вас је много и зато ћете данас сви бити победници – истакао је др Владан Шубаревић. Прве три првопласиране екипе у обе категорије, као и најбољи шминкери и маркиранти учествоваће на Републичком такмичењу екипа прве помоћи које ће се у септембру одржати у Војводини. Најбоља екипа омладине учествоваће и на Другом балканском такмичењу екипа главних градова у пружању прве помоћи, које ће се од 14. до 17. септембра, одржати у Софији.
Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више