Ђорђе Бобић представља Генерални урбанистички план Београда
У Мадриду ће се од 6. до 9. јуна одржати Међународна конференција „BEX” („Бекс”) посвећена развоју градова, на којој ће у име града Београда учествовати Ђорђе Бобић, главни градски архитекта. Овој конференцији присуствоваће представници европских градова и њихових градских управа, пројектанти, урбанисти и инвеститори, који ће разговарати о унапређењу европских градова и међусобној сарадњи.
– Поред успостављања контакта са људима из неколико европских градова за чију смо сарадњу веома заинтересовани, мој задатак ће бити и презентација могућности за инвестирање у Београд, као и нашег начина рада на развоју града. У светлу избора Београда за „Град будућности Јужне Европе”, кандидоваћемо наш Генерални урбанистички план за једну од награда које се додељују на овом скупу – рекао је за БЕОИНФО Ђорђе Бобић.