Радмила Хрустановић отворила Oпштински услужни центар
Радмила Хрустановић, заменик градоначелника Београда, отворила је данас у Барајеву нови Услужни центар, у коме ће житељи ове општине на једноставнији и бржи начин добијати сва потребна документа и информације. Изградња овог центра, који се налази непосредно уз зграду општине, финансирана је из градског буџета, док је компјутерску опрему и програме поклонила америчка организација USAID. Отварању су присуствовали и Бојан Станојевић, градски менаџер, и чланови Градског већа Јасенко Лазовић и Драгана Зељковић.
– Град је овај пројекат помогао са 9 милиона динара и то је доказ да за су за нас све општине подједнако важне. У последњих шест година у развој Барајева уложили смо пуно новца. Тако је за побољшање водоснабдевања издвојено више од 100 милиона динара, за асфалтирање 11 километара пута око 60 милиона, за јавно осветљење још око 11 милиона, а направљено је и стајалиште „Беовоза”. Данас Барајевцима поклањамо овај услужни центар, са жељом да сложене административне процедуре постану прошлост – рекла је Радмила Хрустановић.
Представник USAID-а и директор Програма реформе локалне самоуправе Мајкл Пилсбери рекао је да ово 27. услужни центар у Србији који помаже ова организација и изразио наду да ће од данас рад Општинске управе Барајева бити још ефикаснији.
Нови Услужни центар Барајева простире се на око 140 квадратних метара, а у њему ће радити десетак запослених. Грађани ће овде моћи да добију уверења и потврде из матичне и инспекцијске службе, као и документа из области урбанизма, комунално-стамбених и грађевинских послова.