Промоција Београда на Светском првенству у фудбалу
У оквиру промоције културних и туристичких потенцијала наше земље на Светском превенству у Немачкој, под називом „Cрбија навија”, Представници Туристичке организације Београда представиће од 10. до 21. јуна туристичку понуду Београдa. Организатор ове туристичке промоције је „Београдски сајам”, а покровитељ и координатор пројекта је Министарство трговине, туризма и услуга. Презентације ће бити одржане у Лајпцигу, Гелзенкирхену, Хановеру и Минхену.
Уметници из Србије наступаће на специјалној бини, површине 150 квадратних метара, која ће имати сву аудио-визуелну опрему, простор за прес центар, информациони центар и део у коме ће представници Туристичке организације Србије и Туристичке организације Београда давати обавештења.
У оквиру промоције посетиоцима ће бити представљене брошуре „Добродошли у Београд”, водичи (кроз културу, излетишта, спорт и хотеле), „Викенд у Београду”, „Никола Тесла”, мапе Београда, промотивни филм „Београд град спорта” и сувенири заставице, беџеви и балони.
„Београдска културна мрежа” је за ову прилику одштампала посебну брошуру која најављује Београдски фестивал пива 2006, Београдски спортски фестивал 2007. и прославу Нове године на београдским трговима и улицама.