Завршена акција „За зеленији Београд”
На завршној свечаности поводом акције „За зеленији Београд” вечерас су на Малом Калемегдану проглашени победници у пет категорија. Награде је доделила заменик градског секретара за заштиту животне средине Елизабет Пауновић.
Прву награду у категорији „блоковско зеленило” добили су станари из улице Алексиначких рудара 39б, другу станари из улице Акробате Алексића 66, а трећу скупштина станара из Гласиначке 13-17. У категорији „зеленило око пословног простора” првонаграђена је компанија „Делта”, док су друга и трећа награда припале предузећима „Енергетикс” и „Bella Vista”. У категорији „балкон окренут ка улици” прва награда припала је Боси Марјановић (улица Милана Јовановића 10, Жарково), друга Радмили и Стеви Вукчевићу (Кланичка 12а, Миријево), а трећа – Љубици Бркић (Владимира Томановића 8, Вождовац).
У категорији „најлепше школско двориште” првонаграђена је Медицинска школа са Звездаре, док су другу и трећу награду добиле основне школе „Карађорђе” из Остружнице и „Филип Филиповић” с Вождовца. Најлепше зеленило око предшколске установе има вртић „Језерце” из Раковице, док су друга и трећа награда припале вртићима „Маслачак” са Звездаре и „Краљ Петар Први” са Савског венца.
Додељене су и две специјалне награде: фирми „Кастра” с Вождовца и Пољопривредној школи с домом ученика „ПКБ” са Палилуле.
Директор „Зеленила – Београд” Радован Драшкић захвалио је свим учесницима акације.
– У име свих оних људи у зеленом који косе, режу, шишају, саде, захвалан сам вам што сте узели учешћа у томе да Београд изгледа лепше. Ова акција нема само еколошки значај, већ и утиче на општу културу живљења у граду – рекао је Драшкић.