Радмила Хрустановић примила у Старом двору учеснике конференције Европске финансијске конвенције
Заменица градоначелника Радмила Хрустановић примила је вечерас у Старом двору учеснике конференције коју организује Европска финансијска конвенција. Пријему је присуствовао и градски менаџер Бојан Станојевић.
– Град је у протеклих пет година направио стратегију развоја и отварања нових радних места. У Скупштини града Београда се припрема објављивање конкурса за доделу 2,5 милиона евра за стимулисање рада малих и средњих предузећа. Овај програм ћемо радити заједно са одабраном пословном банком, са изузетно стимулативним каматама и грејс периодом од годину дана. Очекујемо да ће ово бити изузетно важан и успешан програм. Уз овај новац ће бити опредељено и више од милион евра за програм запошљавања у малим и средњим предузећима – рекла је Радмила Хрустановић.
Она је подсетила и да град у последње две године новчано стимулише и развој аграра. Индивидуални пољопривредни произвођачи су ова средства искористили за набавку нове опреме и развој нових капацитета.
Конференција о опредељивању средстава и мерама подршке за мала и средња предузећа у југоисточној Европи и западном Балкану одржава се 13. и 14. јуна у хотелу „Хајат”.