Беоинфо вести
Почели „Дани Индије на Вождовцу”
15.06.2006.
Почели „Дани Индије на Вождовцу”
Председик општине Вождовац Горан Лукачевић и амбасадорка Индије Лаванyа Прасад отворили су данас „Дане Индије”, манифестацију која ће се током два дана одржати на овој општини.
– Ово је прва у низу манифестација којом ће се промовисати културе различитих земаља и која ће окупити посленике привреде и културе наше земље и Индије – рекао је Лукачевић.
„Дани Индије” почели су изложбом слика академског сликара Скарлет Баптиста-Никитовић, као и изложбом фотографија, наступом извођача Акаша који је извео националну индијску музику и пројекцијом документарног филма о Индији аутора Милоша Блануше. У наставку програма предавачи Бранка Шурлан и Александар Урошевић, као и нструктори јоге, говорили су о традиционалној индијској медитацији „Јога као начин живота”.
– Ово је прва у низу манифестација којом ће се промовисати културе различитих земаља и која ће окупити посленике привреде и културе наше земље и Индије – рекао је Лукачевић.
„Дани Индије” почели су изложбом слика академског сликара Скарлет Баптиста-Никитовић, као и изложбом фотографија, наступом извођача Акаша који је извео националну индијску музику и пројекцијом документарног филма о Индији аутора Милоша Блануше. У наставку програма предавачи Бранка Шурлан и Александар Урошевић, као и нструктори јоге, говорили су о традиционалној индијској медитацији „Јога као начин живота”.
Подели вест