Милорад Перовић примио представнике Светске јеврејске заједнице за реституцију
Председник Скупштине града Београда Милорад Перовић, примио је данас делегацију Светске јеврејске заједнице за реституцију, учеснике Другог регионалног семинара о реституцији, одржаног у Београду од 13. до15. јуна 2006. године.
Регионални директор ЈДЦ Бар Хајм Јехиел, изразиo је велико задовоство поводом доношења Закона о реституцији и у разговору са председником Скупштине града Београда, изнео низ конкретних предлога ѕа помоћ светске јеврејске заједнице Србији.
Истичући да је Закон о реституцији још један у низу закона који је влада Србије донела на путу укључења наше замље у европске и светске институције, председник Скупштине града изразио је уверење да ће се питања имовине Јевреја, одузете у току и после Другог светског рата, ускоро решавати у пракси и у том смеру договорене су и конкретне активности.