Формирана Комисија за избор технологије за третман медицинског отпада
Градоначелник Београда Ненад Богдановић донео је решење о образовању Комисије за избор технологије за третман медицинског отпада у јавним здравственим установама града. Координатор Комисије је Владан Шубаревић, члан Градског већа, а чланови: Слободан Тошовић, директор Градског завода за заштиту здравља, Мирослав Танасковић из Градског завода за заштиту здравља, Веселин Радоњић, директор Завода за дезинфекцију, дезинсекцију и дератизацију, Дејан Живадиновић из Института за заштиту здравља Србије „Др Милан Јовановић Батут” и Милена Швабић-Влаховић са Медицинског факултета Универзитета у Београду.
Задатак ове новоформиране комисије је да анализира и оцени техничке, микробиолошке и друге карактеристике доступних технологија за третман медицинског отпада. У овом послу узеће се у обзир постојеће стање у јавним здравственим установама Београда у погледу поступања са медицинским отпадом, прикупити подаци о врстама и количини медицинског отпада, кадровима, економским, техничким и смештајним капацитетима. Комисија ће градоначелнику након тога предложити технологију за третман и збрињавање медицинског отпада из јавних здравствених установа Београда.