Санација улица у приграђу рециклираним асфалтом
Град ће издвојити 200 милиона динара за санацију улица рециклираним асфалтом. На тендеру који ће ускоро расписати Секретаријат за саобраћај учествоваће понуђачи који имају постројења за производњу новог асфалта од рециклираног асфалта.
– Ово је доказ да је град добар домаћин, па ћемо оно што се некад бацало корисно употребити у санацији улица. Прерађени асфалт ће бити употребљен превасходно за обнову улица у приградским насељима, не зато што су она мање важна од центра града, већ зато што је тамо мањи саобраћај – рекла је Радмила Хрустановић.
Дирекција за путеве ове године први пут планира увођење технологије рециклаже асфалта. Претходно скинути слој асфалта до сада се депоновао и користио за насипање или се уопште није користио. Увођењем нове технологије постићи ће се два ефекта: заштита животне средине и уштеда у производњи асфалта до 30 процената.