Новчана помоћ града за још 15 здравствених институција
Градоначелник Београда Ненад Богдановић одобрио је новчану помоћ, вредну 59 милиона динара, за 15 здравствених институција.
– Град је поново издвојио знатна средства за помоћ здравственим установама, без обзира што оне још нису у његовој надлежности, имајући пре свега у виду бригу о здрављу својих грађана, али и свих оних бројних житеља Србије који се овде лече. Наша донација помоћи ће да сви они добију и квалитетнију и ефикаснију здравствену услугу – рекла је на данашњој конференцији за новинаре Радмила Хрустановић, заменик градоначелника Београда.
Градски завод за хитну медицинску помоћ добиће из тих средстава 15 милиона динара за покриће трошкова набавке нових возила за превоз пацијената на хемодијализу и на заказане специјалистичке прегледе и интервенције.
Клиничко-болничком центру „Бежанијска коса” одобрено је 9,98 милиона динара за измирење обавеза градског грађевинског земљишта за нову зграду Поликлинике. Институту за здравствену заштиту мајке и детета „Др Вукан Чупић” намењено је пет милиона динара за реконструкцију петог и деветог спрата зграде Института. Интерној клиници Клиничко-болничког центра „Звездара” одобрено је 5,45 милиона динара за покриће трошкова набавке апарата за мерење чврстине кости и за набавку електрохируршке јединице са аргон плазмом за ОРГ процедуру.
Клиници за рехабилитацију „Др Мирослав Зотовић” одобрено је пет милиона динара за покриће трошкова инвестиционог одржавања дечјег одељења и објекта А. Институт за рехабилитацију у Сокобањској улици добиће четири милиона динара за покриће трошкова замене фасадне столарије, а Градски заводу за кожне и венеричне болести три милиона динара за покриће трошкова адаптације и реконструкције таванског простора на згради.
Дому здравља „Нови Београд” намењено је шест милиона динара за покриће трошкова набавке дигитализације за постојећи рендген апарата, док ће Дом зравља „Младеновац” добити два милиона динара за покриће трошкова набавке ултразвучног апарата за гинекологију.
Медицинском факултету – Институту за социјалну медицину одобрен је милион динара за трошкове увођења компјутерске обраде података. Институт за онкологију и радиологију добиће милион динара за набавку 30 сетова игала за стерео-токсичке биопсије, а Центар за радиолошку дијагностику Стоматолошког факултета 900 хиљада динара за формирање прве електронске учионице у области радиологије.
Градском заводу за заштиту здравља одобрено је 390 хиљада динара за организовање три едукативна семинара за здравствене раднике Београда у вези с ХИВ вирусом, као и за куповину реагенса за ХВБ и ХЦВ. Медицинском факултету у Београду – Институту за микробиологију и имунологију одобрено је 200.000 динара за финансирање истраживања „Присуство оксацилин резистентног стафилокока у возилима јавног превоза”, док је Завод за болести зависности добио 100.000 динара за обележавање 26. јуна – Међународног дана борбе против злоупотребе дрога.