Акција добровољног давања крви у понедељак у Студентском граду
Институт за трансфузију крви Србије, Црвени крст Београда и Удружење „Студенти давоци крви” организују 26. јуна у Студентском граду у Новом Београду акцију добровољног давања крви. На овај начин биће промовисано добровољно, редовно и анонимно давалаштво међу студентима. Порука коју студенти шаљу са ове акције свим грађанима Србије јесте да буду редовни даваоци крви и да се активно укључе у летњу кампању „Твојих пет минута, нечији цео живот”, која почиње 3. јуна. Акција добровољног давања крви у Студентском граду биће пропраћена спортским и културним догађајима.
Екипе Института за трансфузију дежураће сутра у Месној заједници „Авала град” у Раковици од 10 до 14 часова. Трансфузиолошки аутобус биће на Тргу републике од 10 до 20 часова. У понедељак, 26. јуна, екипе Института за трансфузију дежураће у Студентском граду од 10 до 16 часова, а у Дому културе у Обреновцу од 9 до 14 часова. Трансфузиолошки аутобус биће и тог дана на Тргу републике од 10 до 20 часова. Крв се сутра и у понедељак може дати и у Институту за трансфузију од 7 до 19 часова, а у клиничко-болничким центрима „Земун”, „Звездара” и „Др Драгиша Мишовић” од 7 до 14 часова.