Уклоњена метална конструкција баште Хотела „Балкан”
У присуству општинских комуналних инспектора и извршитеља данас је настављено уклањање металне конструкције и тенде баште Хотела „Балкан”, за коју не постоји дозвола надлежних органа.
Акција уклањања дела баште овог хотела започета је јуче, а радовима су присуствовали радници ДП „Стари град” и припадници МУП-а. Радници предузећа које је ангажовао Хотел „Балкан” сами су уклонили ову конструкцију висине 3,5 метра која је прекривала башту површне од 84 квадратна метра.Како је објаснио Марко Денчић, руководилац групе послова за комуналну инспекцију општине Стари град, према постојећем одобрењу, Хотелу „Балкан” је дозвољено постављање класичне баште са сунцобранима и столовима, а инспекцијским прегледом је утврђено да је бесправно постављена метална конструкција на коју је постављена тенда. У Комуналној инспекцији Старог града кажу да ће сличан поступак спровести и у летњим баштама у два кафића у Нушићевој улици.