Конкурс за стимулацију постпродукције филма отворен до 30. септембра
Секретаријат за културу града подсећа продуценте дугометражних играних, документарних, кратких играних, анимираних и екперименталних филмова да је у току конкурс за градску стимулацију постпродукције.
Позив за прикупљање пројеката објављен је 17. марта а односи се на учешће у финансирању тонске обраде или трансфера и израде позитива 35 mm копија.
За стимулацију постпродукције својих филмова могу да конкуришу само продуценти регистровани на територији Републике Србије, с тим да један од копродуцената мора да има седиште у Београду, као и продуценти дугометражних играних филмова чији су редитељи држављани Републике Србије са пребивалиштем у Београду, с тим да је реч о филмовима претежним делом снимљеним у Београду. Пројекти ће морати да се реализују најкасније у року од годину дана од дана закључења уговора.
Овим позивом град жели да финансијски помогне постпродукцију филмова и тако поспеши филмско стваралаштво у Београду. Поред стимулације постпродукције, у плану је и конкурс за стимулисање продукције филмова. Пријаве на конкурс за постпродукцију могу се поднети до 30. септембра ове године.