Ненад Богдановић отворио Општински услужни центар на Чукарици
Градоначелник Београда Ненад Богдановић отворио је данас Услужни центар општине Чукарица у приземљу зграде Општинске управе. Госте су поздравили и председник општине Драган Тешић и директор Програма за реформу локалне самоуправе (SLGRP) Мајкл Пилсбери. Град је за уређење овог простора издвојио око 28 милиона динара, док је USAID уложио око 18.000 долара у сервере за квалитетно функционисање мреже и обуку службеника у центру.
– Ово је наставак озбиљног посла који град реализује заједно са општинама, уз помоћ USAID-а, и који ће врло брзо постати стандард у свим београдским општинама. Идеја је једноставна – када грађанин дође у општину, треба да се осећа пријатно, има равноправну комуникацију са службеником и брзо обави оно због чега је дошао – рекао је Богдановић.
Грађани Чукарице ће у овом центру лакше добијати жељене информације, документа и уверења у директном контакту са службеницима општине.
До сада је у Београду отворено осам оваквих центара, а до краја лета имаће их 12 општина. Они ће приближити општинске услуге грађанима поједностављујући процедуре за услуге и издавање докумената. Грађани ће моћи и да дају примедбе и сугестије, чиме ће се поспешити двосмерна комуникација између представника општине и грађана.