Беоинфо вести

Ненад Богдановић отворио Општински услужни центар на Чукарици

26.06.2006.

Ненад Богдановић отворио Општински услужни центар на Чукарици
Величина слова

Градоначелник Београда Ненад Богдановић отворио је данас Услужни центар општине Чукарица у приземљу зграде Општинске управе. Госте су поздравили и председник општине Драган Тешић и директор Програма за реформу локалне самоуправе (SLGRP) Мајкл Пилсбери. Град је за уређење овог простора издвојио око 28 милиона динара, док је USAID уложио око 18.000 долара у сервере за квалитетно функционисање мреже и обуку службеника у центру.

– Ово је наставак озбиљног посла који град реализује заједно са општинама, уз помоћ USAID-а, и који ће врло брзо постати стандард у свим београдским општинама. Идеја је једноставна – када грађанин дође у општину, треба да се осећа пријатно, има равноправну комуникацију са службеником и брзо обави оно због чега је дошао – рекао је Богдановић.

Грађани Чукарице ће у овом центру лакше добијати жељене информације, документа и уверења у директном контакту са службеницима општине.

До сада је у Београду отворено осам оваквих центара, а до краја лета имаће их 12 општина. Они ће приближити општинске услуге грађанима поједностављујући процедуре за услуге и издавање докумената. Грађани ће моћи и да дају примедбе и сугестије, чиме ће се поспешити двосмерна комуникација између представника општине и грађана.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више