Беоинфо вести

Новобеградски ученици у кампу у Мађарскоj

30.06.2006.

Новобеградски ученици у кампу у Мађарскоj
Величина слова

У оквиру дугогодишње сарадње општине Нови Београд и Самоуправе Срба у Мађарскоj, три одлична ученика слабиjег материjалног стања биће од 1. до 9. јула гости у Дечjем jезичком кампу „Вук Караџић” у Балатонфењбашу на обали jезера Балатон. У дечjем кампу у овом периоду боравиће ђаци Петар Пантелић, Лука Минић и Jован Момчиловић. Њихов боравак финансираjу Мађари, а превоз им плаћа Општина Нови Београд.

Камп се организуjе на принципу дечjе рекреативне наставе са циљем да се унапреди знање jезика и познавање српске културе. Током боравка у Мађарскоj деца ће имати прилику да уз игру и дружење са своjим вршњацима из других градова Мађарске стичу нова знања кроз креативне радионице и секциjе.

Подели вест
mapa-responsive768-2.jpg
Интерактивна мапа
Интерактивна мапа најважнијих инвестиционих радова у Граду Београду
Сазнајте више