Сутра почиње етно сабор „Београдски победник 2006”
На летњоj сцени Дома културе у Студентском граду сутра увече почиње етно сабор „Београдски победник 2006”. Дванаести сабор традициjе и културе Срба биће свечано отворен у 20 сати. Покровитељ манифестациjе jе општина Нови Београд, а организатор jе КУД ИМТ. Улаз за све програме jе бесплатан.
Током траjања сабора одржаће се изложбе старих jела, заната и рукотворина, а наступиће многоброjни фолклорни ансамбли из Србиjе и диjаспоре. Програм сабора подељен jе на три дана. Прво вече сабора под називом „Видовданско посело” посвећено jе традициjи народног стваралаштва Срба са Косова, другог дана ће се надигравати и натпевавати фолклорна друштва из диjаспоре, а трећег дана ће сви учесници дефиловати од Павиљона „Цвиjета Зузорић” на Калемегдану до Скупштине града ( Узун Мирковом, Кнез Михаjловом преко Теразиjа и Трга Николе Пашића), при чему ће истовремено бити изведен краћи програм. После тога ће почети такмичарско вече и програм у Студентском граду, као и проглашење победника. Наjбоља изворна група добиjа прелазни пехар са статуом „Београдски победник”, дар општине Нови Београд.