Радмила Хрустановић примила учеснике Дечјег и омладинског фестивала фолклора
Заменица градоначелника Београда Радмила Хрустановић примила је данас у Старом двору учеснике Петог дечијег и омладинског интернационалног фестивала фолклора. Овај фестивал, под називом „Понеси опанке”, почео је јуче и трајаће до 5. јула. На њему ће се представити фолклорне групе: „Јерина” из Смедерева, „Гајде” из Новог Београда, „Словачка мањина” из Падине код Ковачице и „Јединство из Панчева, као и гости из Пољске, Литваније и Турске.
– Београд би требало да се зове град отвореног срца јер он то у ствари и јесте. Сигурна сам да сте сви ви осетили његову позитивну енергију, као и то да сте у Београду добро дошли. Уверена сам да ћете за време боравка у нашем граду стећи много нових пријатеља и пожелети да поново дођете. Његова врата и срце за вас ће увек бити отворени – рекла је Радмила Хрустановић.
Наредних дана фолклорне групе које учествују на овом фестивалу наступиће у Смедереву, Панчеву и Сремским Карловцима.
Манифестације под овим називом организују се три пута годишње у јулу, септембру и децембру. На свакој од њих представи се око 1.500 учесника из двадесетак фолклорних група из Србије и иностранства.
Након пријема учесници Фестивала, њих око 450, на платоу испред Старог двора извели су пригодан програм.