Током протеклог викенда однето 1.968 кубика кабастог смећа
У акцији коју је ЈКП „Градска чистоћа” организовалa током првог викенда у јулу са подручја 10 градских општина однето је укупно 1.968 кубика разноврсног кабастог смећа.
Највише дотрајалих шпорета, машина, фрижидера, старог намештаја и другог кабастог смећа, чак 338 кубика, однето је, као и претходних месеци, са територије Палилуле. Са подручја Новог Београда комуналци су однели 267 кубика кабастог смећа, са Савског венца 247 кубика, са Вождовца 228 кубика, са Чукарице 208 кубика, из Земуна 187 кубика, са Звездаре 160 кубика, а са Врачара 117 кубика.
Најмање кабастог смећа, само 86 кубика, изнели су и овог месеца становници Старог града.
Акцију одношења кабастог смећа Јавно комунално предузеће „Градска чистоћа” организоваће и убудуће сваког првог викенда у месецу.