Завршен етно сабор „Београдски победник 2006”
Сабор етно стваралаштва „Београдски победник 2006”, коjи jе пре три дана отворен на сцени у Студентском граду, завршен jе синоћ такмичарским програмом под називом „У име традициjе”. Сабор jе одржан под покровитељством општине Нови Београд.
У пратећем делу програма публика jе могла да види изложбу рукотворина, грнчариjе, старих заната, те да проба нека од старих, већ заборављених jела коjа су припремиле жене из Неготинске краjине и околине Петровца на Млави. На задовољство неколико хиљада посетилаца, током ове манифестације на сцени су се смењивали ансамбли из целе земље и диjаспоре коjи негуjу традициjу и културу Срба.
За наjбољу изворну групу проглашена jе „Кобишница” из Неготина, којој jе припао прелазни пехар – статуета „Београдски победник 2006”, поклон општине Нови Београд.
Овај сабор одржава се већ 12 година, а општина Нови Београд прихватила jе да буде његов покровитељ у жељи да афирмише етно стваралаштво.