Ново извлачење бројева за тезге у петак
У петак, 7. јула, у 11 часова у великој сали УК „Вук Караџић” обавиће се ново јавно извлачење бројева за тезге уличних продаваца са Булевара краља Александра. Општина Звездара и Јавно предузеће „Градске пијаце” заказали су ново извлачење после неуспелог покушаја од пре десет дана, када су продавци демонстративно напустили састанак, захтевајући да се над новим простором с тезгама у ТЦ „Депо” постави кров.
После извлачења и одређивања броја тезги потенцијални закупци биће позвани да потпишу уговор са ЈП „Градске пијаце”. Рок за потписивање уговора истиче у среду, 12. јула, после чега ће инспекција почети акцију спречавања нелегалне продаје на Булевару краља Александра. Надлежни у општини Звездара не искључују могућност да се, по потписивању уговора, с продавцима разговара о постављању крова над „Депоом.”